Jul 5

:::

Založila som si fotoblog, obrázky zo srdciest:

TUHĽA

Oct 4

:::

Súkromné nezávislé internetové noviny a televízia Reporter24.sk uverejnili reportáž z koncertu v galantskej Čajovni v podkroví, kde si možno vypočuť Na cestu a Bodliaky naživo a pozrieť si fotky.

Na videu spievam Tance.

TUHĽA

May 18

:::

Nové texty/New lyrics! – Čítaj tu/Read here

:::

TRÁVA/GRASS


Moja úplne prvá pieseň. Vznikla za záhadných okolností okolo rybníka. Nechýbalo trepotavé mesačné svetlo zobúdzajúce oheň a pred rozbreskom vstávajúci rybár, štebotanie oslavujúce zlom nočného ticha do farieb a ruchu dňa. Na dne rybníka spali ryby.

My very first song. Written under very awkward circumstances. Trembling moonlight, a surprisingly lit fire in the cold, an all-in-a-sudden-appperance of a fisherman and early birds – celebrating the night´s ending, its transformation into a day of rush. In the meanwhile, the fish were sleeping at the bottom of the pond.

::: DRUHÁ ZIMA/ANOTHER WINTER

Pesnička prišla náhle do hotovej Tomášovej hudby. Jedno zasnežené ráno na sústredení v Ježkoviciach som sa už viac nezmestila do vlastnej kože.

This song came to life instantly into complete Tom´s music. One snowy morning on a band trip in Ježkovice I no longer felt space in my own skin.

Apr 29

:::

Na profile LA VA na Facebooku, ktorý je verejne prístupný, môžete vidieť, ako sa rozcválali Kone v piesni hranej na koncerte v Kadani.

Príďte sa pozrieť do Starej pekárne v Brne alebo do Café Magritte v Bratislave na najbližšie koncerty!

:::

You can see a sample of my solo performance on LA VA Facebook profile. I am performing my song Kone/Horses there.

Don´t miss the music player too!

Jan 31

:::

Do galérie pribudli nové fotky z koncertu v čajovni Jedna báseň, v ktorej bolo veľmi útulne, a najmä prítulne kvôli dvom mačiatkam, ktoré sa mi nadštandardne venovali počas koncertu, predovšetkým počas vážnych piesní.

Fotky vytvoril Martin Vičan*

A okrem toho, ak ste užívatelia FaceBook-u, nájdete ďalšie moje koncertné fotografie na mojom osobnom profile.

May 24

:::

Do galérie pribudli dve série fotografií, ktoré vznikli v Prahe na Vinohradoch na konci nádherného zeleného apríla. LA VA hrala v Carpe Diem na čítaní Literárneho Almanachu Wagon a mňa v uliciach fotografoval Martin Vičan. Na koncert nám veľmi príjemne kradol dušu okrem Martina aj Vlastimil Bref.

Ďakujem!

:::

There are new sets of photos published in my gallery. They were taken in Prague, Vinohrady, which was absolutely mesmersing and colourful at the end of last April. LA VA performed at Carpe Diem within a poetry reading and the photos of me were taken by Martin Vičan. Apart from Martin, Vlastimil Bref contributed with very nice concert photos as well.

Thanks!

Apr 14

Lava logo

:::

Pre všetkých milovníkov rozkvitnutej Prahy (všetci na Petřín!) mám večerný program na 25. apríla, 20:00. Budeme s Tomášom Luskom ako LA VA hrať náš prevažne akustický repertoár na čítaní veľmi kvalitného on-line literárneho almanachu WAGON.

Vystúpia autori Richard Klíčník, Petr Kukal a Josef Straka. Ďalšie info na plagáte!

Tešíme sa.

PLAGÁT ĽAĽA

:::

For all those who would accidentally appear in Prague (in bloom!), my mini band LA VA is going to play a concert within a poetry reading of a very good quality online literary magazine WAGON.

:::

PS: This is a musical RIDDLE. Who knows the name/artist of this song?

“He´s the one, he likes all our pretty songs and he likes to sing along and he likes to shoot his gun, but he don´t know what it means and I say Yeah.”

Apr 11

Who is who

:::

Dodala som informácie do svojho Who is who, ak by Vás zaujímalo, kto to vlastne som.
Nové fotky!

:::

I have added new information into Who is who for the interested.
New pictures included!

Mar 28

:::

Tak…a som na YouTube ;o) Môžete si pozrieť časť môjho čítacieho vstupu na Festivale internetovej poézie a prózy Siete 2008.

Čo si o tom myslíte?

KUK, zvedavec ;o)

:::

So, here I am reading my poetry (three miniatures) within the Siete 2008 festival of internet poetry and prose in Bratislava.

How do you feel about it?

WATCH

Mar 18

:::

Lava logo

Minulú sobotu sme si zabratisLA VOvali na festivale Siete 2008. S Tomášom Luskom to bol štvrtý koncert, a pre mňa zatiaľ najlepší, po stránke zvukovej aj pocitovej. Veľmi ma potešili reakcie publika. Škoda, že sme boli obmedzení časom a nestihli sme zahrať viac skladieb z nášho elektronicko-akustického repertoáru.

Lava-Siete color

Náš skutočne historicky prvý koncert sme absolvovali na vernisáži v Brne. Trocha sme sa strácali v priestore starodávneho nádvoria Domu pánů z Kunštátu.

Na akcii po nás hrala výnimočne zredukovaná skupina Here so speváčkou Valerie Chauvey nahradenou hudbou zo záznamu a fotografiou.

Lava - Brno

Druhý koncert sa konal na úletovej akcii zvanej Koryčanský Woodstock v predvianočnom období. Oslovili sme celkovo asi 4,5 poslucháčov. Určite by ich bolo viac, nebyť Vianoc a firemného večierka konajúceho sa za stenou danej kultúrnej ustanovizne.

Tretí koncert (zabava graduje) sa síce s malou účasťou, ale predsa konal v príjemnom priestore čajovne Ulity v Blansku.

« Previous Entries