Jun 22

:::

Koncertná činnosť sa mi utešene rozbieha v rámci všetkých projektov, v ktorých pôsobím. Hurá!

Cappella Polyphonica Salesiana – miešaný mládežnícky brnenský zbor zameraný na renesančnú polyfóniu – pre túto sezónu skončila, ďalšie koncerty budú až pred Vianocami.

Sólovo chystám na jeseň miniturné po slovenských a českých čajovniach.

Ora pro nobis si hľadá svojich poslucháčov – všimnite si odkaz na naše webové stránky. Máme krásne nové piesne.

Najviac toho však čaká asi LA VU – vydanie albumu na jeseň, s ním spojené koncerty, nový živý repertoár. V lete sa nebudeme nudiť! Mosaic je v štádiu pred zmastrovaním, skladáme už nové piesne, tvoríme obal CD a čakajú nás nové webové stránky.

Krásne a živé leto, aj keď podľa počasia tak niekedy nevyzerá – ale pôsobí!

May 4
CPS

:::

Ak ste z Brna a máte radi hlavne chrámovú polyfonickú hudbu, spirituály a pravoslávne chorály občas osviežené svetskými či modernými vážnymi skladbami, príďte na koncerty zmiešaného mládežníckeho zboru, kde spievam.

Napriek vážnej hudbe a slovám je to vlastne zábava :o)

Všetci sem!

Jun 8

:::

Capella Polyphonica Salesiana (FOTO), zmiešaný zbor v ktorom už viac ako 2 roky pôsobím, sa včera prespievala v Olomouci k striebornej medaile v kategórii H2 – Cirkevná a duchovná hudba (dospelé zbory).

V súťaži Mundi cantant v rámci festivalu 36. Svátky písní 2008 sme získali 88 zo 100 bodov. Obetované nedeľné večery, keď sa s ťažkosťami odhodlávam na skúšku, zjavne priniesli svoje ovocie.

Olomouc je sympatické mesto. Má budovateľský orloj, spletité uličky a živú atmosféru. Pivo sa podáva po hanácky iba ako 12. Spievali sme v najväčšom chráme sv. Mórica.

Včera sa po meste potĺkali rôzne individuá. My v dlhých zamatových šatách (okoloidúci nás označili za divadelné sedačky), slnečných okuliaroch a s batohmi na pleciach. Portorický zbor ohuroval svojimi temnými čarodejníckymi odevmi – mimochodom, ako jediní získali 100% hodnotenie v dvoch kategóriách, banujem, že som ich premeškala. Singapurskí anjeli (z ich spevu šlo niečo neskutočné, nie je prekvapením, že zvíťazili vo viacerých kategóriách – chcelo sa mi vstúpiť na nebo) tešili tmavoružovými priliehavými županmi.

Dnes má náš zbor koncert v žabovreskom chráme v Brne o 19:30. 

:::

Capella Polyphonica Salesiana, which is a mixed choir I sing in, won a silver award at Festival of Songs in Olomouc yesterday.  We competed in cathegory H2 – Church and sacral music. We were evaluated 88 ouf of 100 points.

We had rehearsed hard and I am tremendously happy there is some fruit, it is motivating for our work.

Olomouc is a city in Haná region of the Czech Republic, specific for its dialect and very smelly cheese. It was a peculiar place yesterday, choir singers from 13 countries walking in costumes around the Old Town with a socialistic  astronomical clock and narrow street.

In St. Mauritz Cathedral my breath was taken and I was levitating in my heart during a performance of a choir from Singapore. I was out of this world, amongst angels. Apart from these golden winners of several cathegories, a Portorican youth choir was the “big fish” – received 100% evaluation from the jury, even twice. I didn´t have a chance to see them, unfortunately. Their witch-alike costumes were seen, though.

My choir is performing in Brno tonight, in the church of Žabovresky townpart.