Ľubica/Who is who

:::

Od/Since: 1982

In: Bratislava (Slovakia) + Brno (the Czech Republic)

:::

Spievam, hrám a spolupracujem
I sing, play and support:

LA VA

Lava logo

La va je jin-jang elektronicko-akustické spojenie môjho spevu v obľúbených jazykoch (slovenčina, ukrajinčina, poľština, angličtina) a hry na gitare s niekoľkonástrojovým Tomášom Luskom (ex-Here) (bas)gitary, klávesy, loopy a samply.

Sme svet pálčivých emócií, zatvorených a otvorených očí.

:::

La va is a yin-yang electroacoustic group where my vocals – in my beloved languages (Slovak, Ukrainian, Polish, English) – and my guitar are joined with a multiinstrumentalist Tomáš Luska (a former member of Here) – his (bass)guitars, keyboard, loops and samples.

We play a world of aching and deep emotions and eyes wide shut.

FOTO: La va v Blansku/La va in Blansko.

:::

ORA PRO NOBIS

Ora pro nobis je vokálno-akustické združenie spriaznených hudobníkov a spevákov okolo Oldřicha Janotu (gitara, skladby, hlas). Husle, aranžovanie a hlas má v citlivom područí Romana Šilhavá, hlasom čaruje Tereza Podobská, na klarinete hrá Sebastián Janota, ktorý taktiež spieva a podporuje súbor v tvorbe krokových rytmických variácií. V tomto súbore nehrám na hudobnom nástroji.

:::

Ora pro nobis is a vocal and acoustic ensemble of musical soulmates gathered around Oldřich Janota – a very inspiring, ever-seeking Czech musician (guitar, songs, vocals). Romana Šilhavá plays the violin, arranges and sings, Tereza Podobská sings while Sebastián Janota plays the clarnet and sings.

:::

CAPPELLA POLYPHONICA SALESIANA

FOTO: Capella Polyphonica Salesiana

CPS je brnenský miešaný takmer mládežnícky zbor. Špecializujeme sa na sakrálne polyfonické skladby. Pohybujem sa v stredných zvukových spektrách v radoch altu.

:::

CPS is a Brno-based mixed (almost) youth choir specialised in sacral polyphonic music. I am a member of the alto voice group.

:::
RASKARDAŠ ORKESTAR

Raskardaš logo

Hranicami limitované, ale možnosťami neobmedzené ukrajinsko-rusko-balkánsko-jidiš-slovenské multiinštrumentálne a multihlasové zoskupenie. Stálymi členmi sú neuveriteľní Yurek Yakubow, Henek Manko a Henek Tomashko. Ešte o nich budete počuť!

:::

Limited by borders, yet unlimited in talent – a Ukrainian-Russian-Balkan-Jiddish-Slovak multiinstrumental and multivocal group. Based by the unbelievable Yurek Yakubow, Ewheniy Manko and Ewheniy Tomashko. Bright future to be expected!

Raskardaš v Charkove/Raskardaš in Kharkiw

:::

Píšem pod prezývkou Bix
I write poetry under a nickname Bix:

Literra
Písmák
Totem


.Sdílejte | Share : These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks