Ľubica/Who is who

:::

*1982

In: Bratislava (Slovakia) + Brno (the Czech Republic)

:::

Čo mám za sebou:
What I have done so far:

TAYNA:

Spoločný projekt s Martinom Kyšperským (brnenská kapela Květy), ktorý fungoval asi dva roky a pomohol na svet môjmu jedinému sólovému albumu Tayna (Tajomstvo). V spolupráci s Martinom sme naživo odohrali hudbu k niekoľkým reprízam dvojitého predstavenia “Zlatý kolovrátek/Abeceda” režisérky Zoje Mikotovej (s Ateliérom dramatickej výchovy pre nepočujúcich na JAMU v Brne).

LA VA

Lava logo

La va bolo jin-jang elektronicko-akustické spojenie môjho spevu v obľúbených jazykoch (slovenčina, ukrajinčina, poľština, angličtina) a hry na gitare s niekoľkonástrojovým Tomášom Luskom (ex-Here) (bas)gitary, klávesy, loopy a samply.

Svet pálčivých emócií, zatvorených a otvorených očí.

:::

La va was a yin-yang electroacoustic group where my vocals – in my beloved languages (Slovak, Ukrainian, Polish, English) – and my guitar joined the multiinstrumentalist Tomáš Luska (a former member of Here) – his (bass)guitars, keyboard, loops and samples.

We created a world of aching and deep emotions and eyes wide shut.

FOTO: La va v Blansku/La va in Blansko.

:::

ORA PRO NOBIS

Ora pro nobis je vokálno-akustické združenie spriaznených hudobníkov a spevákov okolo Oldřicha Janotu (gitara, skladby, hlas). Husle, aranžovanie a hlas má v citlivom područí Romana Šilhavá, hlasom čaruje Tereza Podobská, na klarinete hrá Sebastián Janota, ktorý taktiež spieva a podporuje súbor v tvorbe krokových rytmických variácií. V tomto súbore nehrám na hudobnom nástroji.

:::

Ora pro nobis is a vocal and acoustic ensemble of musical soulmates gathered around Oldřich Janota – a very inspiring, ever-seeking Czech musician (guitar, songs, vocals). Romana Šilhavá plays the violin, arranges and sings, Tereza Podobská sings while Sebastián Janota plays the clarnet and sings.

:::

CAPPELLA POLYPHONICA SALESIANA

FOTO: Capella Polyphonica Salesiana

CPS je brnenský miešaný takmer mládežnícky zbor. Špecializujeme sa na sakrálne polyfonické skladby. Pohybujem sa v stredných zvukových spektrách v radoch altu.

:::

CPS is a Brno-based mixed (almost) youth choir specialised in sacral polyphonic music. I am a member of the alto voice group.

 

Sdílejte | Share : These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks