Nahrávanie v Pardubiciach/Tribute

:::

Na prelome víkendu som strávila dva nahrávacie dni v mimoriadne sympatickom Divadle 29 v Pardubiciach. Nesmierne prekvapivá skúsenosť.

Pre nezasvätených – svoje CD pripravujem už dva roky. Teraz konečne svitá nádej na uzavretie fázy záznamu.

Pri nakrúcaní mi nezištne so zvukom pomáhali/jú Roman Halašta z Múzického klubu vo Fryštáku (svojou tichou a vnímavou prítomnosťou obohatenou o vynikajúci čaj), Karel Šírek zo Šumburku nad Desnou (s citlivosťou pre krehkosť tohto typu hudby, nekonečnou trpezlivosťou a chápavosťou pre moje chyby a tempo – a schopnosť so mnou dva dni v novembri mrznúť v starokatolíckom chráme), a nakoniec Jára Tarnovski (Miou Miou, Gurun Gurun) a Míra Škop.

To najčerstvejšie sa ťažko hodnotí. Ale nahrali sme nečakané verzie mojich prvotín Rieka, Tance a Tráva. A mimoriadne pozitívne ma to zaskočilo, že je možné získať nový prístup k staršej tvorbe tak prostou a priamou cestou – odstupom druhého človeka.

A nakoniec (last, but not least) – Oldřich Janota, svojou neustálou oporou, pochopením a umožnením celého nahrávania (opisovať nepopísateľné ťažko). A Tomáš Luska inšpiráciou, spoločnou tvorbou, ktorá ma posúva ďalej.

Ďakujem !!!

Sdílejte | Share : These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks

One Response

  1. *Boob* Says:

    Som rada, Bixi, ze to napokon dobre dopadlo, o tych vzacnych ludoch, ktorych mena som nepoznala, mi este povies… ;)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.